Leden 2010

Rihanna - The Recording Academy And Clive Davis Annual Pre-GRAMMY Gala (30.1.010)

31. ledna 2010 v 17:27 | Adla |  Rihanna-party
Překrásná... Má moc krásný make-up a líbí se mi i vlásky. Zajímavé šaty. :)
Rihanna - Backstage at the GRAMMYs - Day 2 (29.1.010)

31. ledna 2010 v 11:18 | Adla |  Rihanna-party
Koukněte se na video tady. Rihanna mluvila o Grammy a o spolupráci s Lady Gaga.

Katy Perry and Russell Brand - Out in Wonderland (29.1.010)

30. ledna 2010 v 18:06 | Adla
Katy to moc sluší...narozdíl od Rusella... :))

Zítra se rozdávají ceny Grammy

30. ledna 2010 v 11:21 | Adla
Předávání amerických hudebních ocenění Grammy proběhne v noci z neděle 31. ledna na pondělí v Los Angeles. Hudební svět na nich mimo jiné vzdá hold zesnulé legendě světového popu Michaelu Jacksonovi. Hlavní favoritkou 52. ročníku hudebních cen je zpěvačka Beyoncé, jež nasbírala deset nominací.
Součástí pocty Jacksonovi bude i premiéra trojrozměrného klipu k jeho ekologicky laděné písni Earth Song. Speciální brýle pro jeho sledování ve Spojených státech již téměř týden distribuuje obchodní řetězec Target. Video mělo skladbu doprovázet na zpěvákově chystaném turné. Padesátiletý umělec ale během jeho příprav zemřel na předávkování léky.
Hold Michaelu Jacksonovi
Pořadatelé hudebních cen, jež se stejně jako červencová veřejná rozlučka s Jacksonem konají v aréně Staples Center, na své stránce zveřejnili krátkou ukázku z klipu. Jackson ve snímku nevystupuje, bude slyšet jenom jeho hlas.
"Připadalo nám, že představit ho takhle bude nejlepší. Je to jako poklona. Ta píseň pro něj byla hodně důležitá," řekl výkonný koproducent cen Ken Ehrlich. Přímo na pódiu hold zesnulé hvězdě vzdají zpěvačky Celiné Dion, Carrie Underwood, Jennifer Hudson a zpěváci Smokey Robinson a Usher. Součástí pocty by údajně mohly být i Jacksonovy tři děti.
Ceny pro Beyoncé i Lady Gaga
Grammy samotné pak letos nabídnou především zajímavý ženský souboj. Beyoncé, jež dosud žádnou významnou Grammy nezískala, byť již deset gramofonků má, šlape s osmi nominacemi na paty mladičká country hvězda Taylor Swift. Ve čtyřech, včetně skladby či alba roku, se utká přímo s Beyoncé. O cenu za píseň roku se uchází také další ženská umělkyně, Lady Gaga. Extravagantní zpěvačka, kterou někteří považují za nástupkyni Madonny, má celkem pět nominací.
Rapper Jay-Z i Bob Dylan
Uspět na předávání ale mohou i skupina Black Eyed Peas, zpěvák R'n'B Maxwell a rapper Kanye West, kteří mají po šesti nominacích. Pěti nominacemi akademici kromě Lady Gaga ocenili i rappera Jay-Z. Mezi dalšími nominovanými je třeba hudební veterán Bob Dylan, irští rockeři U2 nebo britské rockové duo The Ting Tings.
Ceny Grammy se udělují ve více než stovce kategorií od rapu, folku, gospelu po jazz, klasickou hudbu a mluvené slovo. Hlasují v nich odborníci působící v hudebním průmyslu sdružení v Národní akademii nahrávacích umění a věd (NARAS).
Během předávání cen tradičně vystupuje řada hudebníků, často v netradičních spojeních. Letos diváci například uvidí společné vystoupení rapperů Eminema, Draka, Lil Wayna a bubeníka Travise Barkera, který se proslavil v pop punkové skupině Blink 182.